poniedziałek, 2 stycznia 2017

[02] Rozdział DrugiThe lies you succumb to
blissfully unaware
I don't know how you can't
see through my facade
~ Luca Megurine
"Lie"

         Upewniwszy się, że Anabeth śpi bezpiecznie w swoim pokoju, Niall opadł bezwładnie na łóżko, od razu chowając twarz w poduszce, którą objął ramionami. Zostawanie przez cały tydzień po godzinach mocno dało mu się we znaki. Bolały go wszystkie mięśnie i nawet najdrobniejsze kości. Pomimo bardzo dobrej formy spodziewał się, że już następnego dnia zakwasy nie pozwolą mu ruszyć się nigdzie dalej niż z pokoju do salonu. Właśnie dlatego, mimo wszystko, cieszył się że dziewczyna przyprowadziła swoje koleżanki i dała mu w ten sposób możliwość wcześniejszego wyrwania się z miejsca katorg, jak zwykł nazywać bar, w którym otrzymał zatrudnienie.

         Na całe szczęście sobota była jedynym dniem wolnym w jego monotonnym tygodniu. Mógł wtedy robić to, co sprawiało mu przyjemność i co naprawdę lubił; przeznaczyć czas na swoje hobby i oddać się im w pełni, dzięki czemu zyskiwał siłę i energię na kolejne dni ciężkiej pracy. Niestety, tylko teoretycznie... W praktyce zazwyczaj kończyło się na załatwianiu zaległych rachunków, o których przypomniał sobie po otworzeniu koperty z upomnieniem w środku, chodzeniu do sklepu po zakupy na kolejne sześć dni i kilkugodzinnym odsypianiu zarwanych przez pracę nocy. Czas na przyjemności ograniczał się przez to jedynie do przeczytania jakiejś taniej gazety, którą Anabeth bardzo często przynosiła z osiedlowego kiosku, albo obejrzenia nudnego filmu, który powtarzali w telewizji co tydzień.

         Uniósł zdziwiony głowę, kiedy łóżko obok niego zafalowało mocno pod wpływem czyjegoś ciężaru. Zamrugał szybko, chcąc upewnić się, że nie zdołał jeszcze zasnąć i że Ana, leżąca obok niego na pozwijanej kołdrze, to nie wytwór wyobraźni czy figle, płatane przez przemęczony zmysł wzroku. Już na pierwszy rzut oka można było dostrzec, że dziewczyna ostro zaszalała na imprezie z przyjaciółkami, nie szczędząc sobie przy tym prawdopodobnie alkoholu. Wciąż miała na sobie białą, mocno prześwitującą koszulę, rozpiętą do połowy i przekręconą tak, że doskonale można było zobaczyć połowę czarnego, koronkowego i bardzo pociągającego stanika. Jedynym, czego się pozbyła, były skórzane spodnie, dzięki czemu Niall miał idealny widok na mocno wycięte majtki od kompletu i długie nogi, posiniaczone w kilku miejscach. Strój szatynki skutecznie pobudził mu wybujałą wyobraźnię, która - na nieszczęście chłopaka - miała ogromne pole do popisu. Blondyn poczuł, jak na jego policzkach pojawiają się dwa, ciepłe rumieńce. Dziękował w duchu wszystkim świętością za to, że w pokoju panowała kompletna ciemność, zaburzana raz na jakiś czas przez przejeżdżający samochód i nie zanosiło się na zmianę tej sytuacji. Co prawda widział już dość sporą ilość dziewczyn nago, jednak brak jakiegokolwiek kontaktu z nimi przez ostatnich kilka tygodni z powodu kompletnego braku czasu sprawił, że nie mógł pozostać obojętny na wdzięki pijanej Vashchenko. A zdecydowanie miał na co popatrzeć.

— Niall błagam, ratunku — jęknęła cicho, przysuwając się bliżej niego, kiedy spróbowała zmienić pozycję na wygodniejszą. Ciche sapnięcie, które opuściło jej usta utwierdziło go w przekonaniu, że starania spełzły na niczym i wciąż musiała męczyć się przez niekomfortowe ułożenie ciała. — Mam w ustach Saharę, a lodówka jest tak cholernie daleko stąd, przynieś wody — wymamrotała pod nosem i ułożyła zgiętą rękę na oczach. Horan, czując w tym swoją ostatnią deskę ratunku, od razu podniósł się z posłania i szybkim krokiem, nie zamierzając w jakikolwiek sposób oponować, przeszedł do salonu. Podszedł do lodówki, z której wyjął butelkę wody mineralnej, aby po chwili odkręcić ją i pociągnąć mocnego łyka. Poczuł nieprzyjemną falę zażenowania. Nie powinien tak zareagować na widok swojej półnagiej współlokatorki. W ogóle nie powinno dochodzić do takich sytuacji. Anabeth nie była pierwszą lepszą dziewczyną, a on dla niej gejem i tak miało pozostać. Przynajmniej jeszcze przez jakiś czas.

         Odetchnął cicho, po czym wrócił do swojego pokoju, rzucając plastikowy przedmiot na łóżko zaraz obok na wpół śpiącej dziewczyny. Wyjął z szafy dresowe spodnie, po czym zerknął na ciemnowłosą przez ramię, nie mogą się przed tym powstrzymać. W końcu był tylko młodym, zdrowym mężczyzną. Nic dziwnego w tym, że lubił patrzeć na ładną dziewczynę. Tak przynajmniej próbował wytłumaczyć sobie swoją, wręcz absurdalną, reakcję.

— Idę wziąć prysznic, a ty lepiej idź się do siebie połóż — wymamrotał pod nosem, po czym przeszedł do łazienki, zamykając się w niej od środka. Odetchnął cicho, opierając się plecami o zamknięte drzwi. To było zbyt wiele, nawet jak na jego samoopanowanie, nad którym pracował przez wiele lat. Inaczej miałby zupełnie innych przyjaciół.

         Przełknął głośno ślinę, kręcąc głową. Emocje powoli opadły, a on poczuł, że wraca do niego zdolność panowania nad własnym ciałem. Musiał jeszcze tylko doprowadzić swój umysł do w miarę trzeźwego stanu. Nie wierzył, że współlokatorka tak łatwo wróci do swojej sypialni. Była pijana i ledwo chodziła.

         Westchnął ciężko, uświadamiając sobie, że tamtej nocy miał wyjątkowo nie spać zupełnie sam. Z jednej strony cieszył się z tego powodu, jednak z drugiej był przerażony tym, jak się to wszystko miało skończyć. Nienawidził niewiedzy. Powodowała nieprzyjemne lęki, siedzące w jego głowie, które zawsze źle się dla niego kończyły, jeżeli w odpowiednim momencie nie udało mu się ich od siebie odrzucić.

         Rozebrał się i wolnym krokiem podszedł do kabiny prysznicowej. Rozebrał się powoli, chcąc jak najdłużej przeciągnąć swój pobyt w łazience w nadziei, że jakkolwiek mu to pomoże, odkręcił kurek z zimną wodą i nie znajdując innego rozwiązania, wszedł pod lodowaty strumień, krzywiąc się mocno.


     Po szybkim prysznicu ubrał się w dresowe, wygodnie spodnie, które zabrał ze sobą i wrócił do pokoju. Odetchnął cicho. Co prawda Anabeth w dalszym ciągu zajmowała dość sporą część jego łóżka, jednak na całe szczęście założyła na siebie koszulkę, która wcześniej prawdopodobnie spoczywała na krześle stojącym przy biurku. Jej biała leżała zwinięta w kłębek w jednym z kątów pomieszczenia. W dalszym ciągu nie odpowiadało mu to, że ma idealny widok na osłonięte stosunkowo niewielką ilością materiału pośladki Any, ale nie zamierzał narzekać. W końcu lepsze taka sytuacja, niż poprzednia.

         Podszedł wolnym, niepewnym krokiem do posłania i zmęczony kilkunastogodzinnym dniem opadł na nie, od razu przytulając się z powrotem do swojej poduszki. Otworzył szeroko oczy, czując jak Vashchenko przysuwa się do niego, by po chwili objąć go ramieniem na wysokości żeber i głowę na plecach pomiędzy łopatkami. Ledwo powstrzymał cichy jęk, kiedy otarła się o jego skórę na udzie, swoją nogą. Naprawdę myślał, że jej sprawę będzie miał już z głowy. Nie miał siły ani chęci na dalszą walkę z własną anatomią.

— Jak dobrze mieć znajomego geja, kiedy trzeba się do kogoś przytulić — westchnęła cicho, przyciskając piersi do jego ciała. Poczuł na wyjątkowo wrażliwej skórze, jak kąciki jej ust unoszą się nieznacznie w błogim uśmiechu. Opuścił powoli powieki, wbijając palce w miękki materiał. Odliczył powoli od dziesięciu w dół, wypuścił powoli powietrze z płuc, nie chcąc wzbudzić żadnych podejrzeń współlokatorki, po czym spróbował zasnąć, co przyszło mu z niemałym trudem.


         Zmarszczył brwi, kładąc sobie małą poduszkę na twarzy, kiedy nad ranem do jego uszu dotarły stłumione przez zamknięte drzwi, aczkolwiek w dalszym ciągu dość głośne, kobiece głosy, ewidentnie toczące batalię o to, która z ich właścicielek zdoła przekrzyczeć tę drugą. Z jego gardła wydobyło się przeciągłe jęknięcie, wyrażające głębokie niezadowolenie. Nie miał szans na to, aby ponownie udało mu się zasnąć, chociaż wciąż naprawdę tego potrzebował. Nie chciał przez cały dzień wyglądać jak cień własnego siebie, co i tak zdarzało mu się zbyt często w ostatnim czasie. Czasami nawet jego współpracownicy kazali mu na siebie uważać. Jeden z nich, Bill, posunął się nawet do stwierdzenia, że powinien jak najszybciej udać się do lekarza i zażądać od niego kilkudniowego zwolnienia, jednak Niall tego nie chciał. Wolał pracować i wychodzić codziennie z domu z nadzieją, że gdzieś po drodze spotka swoją wybrankę serca. Nie chciał nawet dopuszczać do siebie głosu rozsądku, mówiącego o tym jak w beznadziejnej sytuacji się znajdował. W końcu z jaką inną dziewczyną może mieć do czynienia w klubie nocnym niż taka na jedną, często bardzo szybką, noc?

         Zdjął niechętnie jaśka z oczu i otworzył je powoli, wodząc przez chwilę wzrokiem po  białym suficie, aby przyzwyczaić się do jasnego światła, prześwitującego nawet przez grube, ciemne zasłony. W takich momentach jak ten miał ochotę rzucić wszystko w cholerę i wrócić do domu, a zaraz potem na studia, aby zdobyć porządny zawód i rozpocząć staż w firmie, w której ojciec miał odpowiednie znajomości, aby nie musiał na niego zbyt długo czekać. Zdecydowanie nauczył się, że do pieniądza należy mieć szacunek. Cieszył się niepomiernie, że posiadał dodatkowe środki na koncie, wysyłane co miesiąc przez matkę. Szczerze współczuł ludziom, którzy musieli pracować tak jak on. Od rana do wieczora, przez praktycznie cały tydzień z małymi przerwami na jedzenie i powierzchowne zregenerowanie sił. A i tak to nie wystarczało. Nie raz korzystał z zapasu pieniędzy. Inaczej musiałby podjąć się jeszcze jednej dorywczej pracy, jak roznoszenie ulotek, a tego już nie byłby w stanie wytrzymać.

         Od rychłego powrotu do stolicy Zjednoczonego Królestwa wciąż powstrzymywało go jedynie to, że w dalszym ciągu nie udało mu się trafić na żadną dziewczynę, godną uwagi, która zainteresowałaby się nim ze wzajemnością - temat ten wałkował w swojej głowie nieustannie, nie mogąc od siebie odgonić niepożądanych myśli. Po każdym takim zwątpieniu obiecywał sobie, że to wszystko już niedługo się skończy; że przecież gdzieś w Cork musi być kobieta, która idealnie wpisywałaby się w jego schemat wymarzonej wybranki serca. A jeżeli nie, to przecież miał przed sobą cały świat... Ale czy aby na pewno wystarczyło mu na to sił i samozaparcia? No cóż, przynajmniej tym razem nie obudził się przez niezasunięte zasłony.

         Wstał zrezygnowany z łóżka i pościelił je szybko. Chciał dowiedzieć się kto cały czas podnosi głos. Nie mógł już dłużej znieść tych nasilających się nieustannie krzyków. Uchylił okno, po czym otworzył drzwi i wszedł do salonu, gdzie znajdowały się trzy dziewczyny. Skłamałby, gdyby powiedział, że zdziwił go taki widok. Gdzieś w głębi umysłu nawet się tego spodziewał. Tak jak tego, kto był głównym sprawcą tego całego zamieszania.

         Kendall i Anabeth stały na środku pomieszczenia, wymachując energicznie rękami na wszystkie strony. To właśnie one kłóciły się, co chwilę rzucając pod adresem drugiej wiązankę mało wybrednych epitetów. Niall był szczerze zdziwiony, że stojący pod ścianą telewizor, który znajdował się w ich zasięgu, przetrwał jeszcze bez najmniejszego zarysowania. Liczył na to, że tak właśnie pozostanie. Długo musiał tłumaczyć swojej współlokatorce, że by pewien tego, że stać go na dodatkowe raty, a na pewno przyda im się lepszy model. Przesunął wzrok na przeciwko, gdzie na kanapie na wpół siedziała, na wpół leżała w wygodnej pozycji Margaret i ignorując kłótnię przyjaciółek, pisała coś na telefonie. Chłopak uniósł wysoko brew, zauważając że trzyma w dłoniach najnowszy model telefonu Apple'a. Nie chciał być niemiły czy arogancki, jednak nie podejrzewał, że Ana miała koleżanki z bogatych rodzin. W końcu sam obracał się w towarzystwie podobnych ludzi i wiedział, z jakimi konsekwencjami się to wiąże.

         Horan automatycznie poprawił na sobie dresy, w których spał, zawiązał mocniej sznurek, aby ponownie nie zsunęły mu się z bioder i podszedł do kanapy, siadając na niej obok dziewczyny, zwracając na siebie jej uwagę. Ta natychmiast zabrała nogi i schowała komórkę do kieszeni. Uśmiechnęła się do niego przyjaźnie na przywitanie, co on bez zawahania odwzajemnił. Owszem, był zdziwiony, że na jego towarzystwo nie zareagowała tak jak dzień wcześniej - ognistym rumieńcem. W końcu nie miał na sobie koszulki, a to dość często onieśmielało płeć przeciwną. Szybko jednak domyślił się, że musiała dowiedzieć się o  drobnym kłamstwie, jakie wpuścił do swojego życia kilka miesięcy wcześniej. Powstrzymał ciche westchnienie rezygnacji, które spowodowało wielką, nieprzyjemną gulę w jego gardle.

— Powiesz mi, o co im poszło? — zapytał, wracając wzrokiem do dwóch przyjaciółek, które stały niebezpiecznie blisko siebie. Przez chwilę miał wrażenie, że z każdym wyzwiskiem przysuwają się do siebie coraz bardziej. — Chciałbym wiedzieć, czemu nie miałem dzisiaj szans na chociażby odespanie wczorajszej nocy — uniósł dłoń i podrapał się palcami po brodzie, na której widniał już kilkudniowy zarost. Musiał się ogolić.

— Sobie samemu — zaśmiała się cicho, zakładając kilka niesfornych kosmyków włosów za ucho, aby przestały wpadać jej do oczu. Wyjrzała za okno, po czym wróciła wzrokiem do jasnowłosego. — Znalazłyśmy dzisiaj ciebie i Anabeth w jednym łóżku, w dodatku miała na sobie tylko twoją koszulkę i majtki. Masz szczęście, że zdążyłam złapać Kendall zanim rzuciła się na ciebie, a nie na nią — uśmiechnęła się lekko, spuszczając wzrok na telefon, który wyjęła z kieszeni zaraz po tym jak zawibrował informując dziewczynę o nowej wiadomości. Odpisała na nią szybko, by następnie znów schować go z tyłu spodni. Niall zmarszczył nos, przez co między jego brwiami powstała zmarszczka.

— Kiedy to ona do mnie przyszła — mimowolnie zaczął się tłumaczyć. — Była tak zalana, że nawet nie dała rady iść do kuchni po butelkę wody, miałem ją zostawić samopas? Naprawdę Kendall wolałaby, żebym po prostu wyrzucił ją z pokoju i kazał do siebie więcej nie wracać, zamiast po ludzku pomóc? — skrzyżował ręce na klatce piersiowej, kręcąc głową z dezaprobatą. — Czasami powinna więcej zastanawiać się zanim coś zrobi, bo wcale nie jest najmądrzejsza na świecie — wymamrotał rozeźlony pod nosem. Podniósł się zdenerwowany z kanapy i szybkim krokiem wrócił do swojego pokoju, mocno trzaskając za sobą drzwiami. Odrobina dobrego humoru, która pojawiła się po zobaczeniu Margaret zniknęła w momencie.

         Tak naprawdę nie wiedział, dlaczego zareagował aż tak impulsywnie. Zazwyczaj udawało mu się panować nad emocjami, a kłótnie z blondynką były tylko niedogodnością, którą czasami potrafił sprowadzić do chwilowej, znikomej rozrywki. Może dlatego, że tamtym razem dziewczyna przesadziła. Nie miała prawa oskarżać go o to, że wykorzystał pijaną kobietę. Nie był zboczeńcem - matka wychowała go na porządnego człowieka, umiał się z nimi obchodzić o czym mógł świadczyć, że ani raz nie podniósł na blondynkę chociażby ręki, a nie jeden raz miał ku temu chęć i okazję. Poza tym, to kobiety pchały mu się do łóżka. On nigdy nie musiał ich zapraszać i nie zamierzał tego robić. Wystarczyło mu to, co miał.

         Zdjął z siebie dresy razem z bokserkami, przebierając je na świeże, po czym złożył na siebie pierwsze lepsze dżinsowe spodnie, czarny T-shirt oraz sportowe buty, sznurując je mocno. Wsunął portfel do tylnej kieszeni spodni, otwierając nerwowym ruchem drzwi pokoju na oścież. Musiał wynieść się z tego miejsca zanim pozwoliłby sobie na zrobienie czegoś, czego mógłby żałować przez bardzo długi czas. Uniósł wysoko brew, kiedy zauważył Margaret, opierającą się plecami o drzwi łazienki. Myślał, że nie odezwie się do niego więcej za to, jak wypowiedział się o jej przyjaciółce.

— Nie wiem, gdzie idziesz, ale błagam cię. Zabierz mnie ze sobą. Jeszcze chwila i te furiatki zaczną rzucać w siebie sprzętem, a ja nie zamierzam na to patrzeć — odepchnęła się lekko, stając prosto. Wsadziła dłonie do kieszeni bluzy, nie spuszczając z niego wzroku. Zmierzył ją uważnym spojrzeniem. Nie miał przecież nic do stracenia, a towarzystwo mogło mu wyjść na dobre. Ostatnio zbyt wiele czasu spędzał sam ze sobą, a nie chciał w końcu zupełnie odizolować się od ludzi i społeczeństwa.

         Niall nic nie odpowiedział, a jedynie skinął twierdząco głową, zgadzając się w ten sposób na jej prośbę i wyszedł z mieszkania, przepuszczając dziewczynę w przejściu. Kątem oka zauważył, że spięła się nieznacznie na jego reakcję. Prawdopodobnie pomyślała, że zgodził się jedynie z grzeczności, chociaż prawda była zupełnie inna. Nie miał jednak w tamtym momencie ochoty, aby tłumaczyć swojego zachowania. Postanowił później przeprosić. Jakąś kawą, albo czymś innym...


         Przez pierwsze kilkanaście minut szli w nieprzyjemnej ciszy. Szatynka, trzymając głowę dość nisko opuszczoną, przez co włosy zasłoniły jej poliki, zajęła się kopaniem niewielkiego kamienia, który raz na jakiś czas uderzał o nogi przypadkowych przechodniów. Niektórych doprowadzała tym do oburzenia i kilku dość nieprzyjemnych określeń pod swoim adresem. Jedna matka zrugała ją za to, że jej dziecko się rozpłakało. Jednak zdecydowana większość ignorowała ją i po prostu szła dalej, nie odwracając nawet uwagi od tego, czym się zajmowali.

         Niall był zdziwiony zachowaniem swojej towarzyszki. Po dwóch czy trzech spotkaniach, do jakich doszło między nimi w przeszłości, zdążył zauważyć, że była dość nieśmiałą osobą i starała się unikać kontaktów z nieznajomymi. Przynajmniej tak mu się wydawało, kiedy wpadła na niego w salonie i zaczęła się jąkać, przepraszając go nieudolnie, czy kiedy starała się nieudolnie zapanować nad pijanymi przyjaciółkami, które przyprowadziła do klubu. Uśmiechnął się pod nosem, przypominając sobie jak uroczo w tamtych momentach wyglądała.

         Śmiejąc się cicho - nawet nie zauważył ,kiedy jego wisielczy humor na powrót zdołał się polepszyć - złapał ją za rękę i przyciągnął do siebie, kiedy zamyślona nie zauważyła, że za kilka kroków wejdzie prosto w słup znaku drogowego. Zdezorientowana podniosła na niego wzrok, po chwili odwracając się za siebie. Speszona odsunęła się nieznacznie w bok, zabierając w ten sposób ramię z niemocnego uścisku dłoni blondyna.

— Dzięki, sierota ze mnie — powiedziała cicho pod nosem, skopując kamień na trawnik. Rozejrzała się po chodniku i wsunęła włosy za uszy, prostując plecy. — Mam wrażenie, że coś do mnie mówiłeś, ale się zamyśliłam — dodała po chwili, nawet przez chwilę nie skupiając na nim wzroku. Horan oblizał czubkiem języka usta, dostrzegając na policzkach dziewczyny delikatne rumieńce. Pokręcił z rozbawieniem głową, przenosząc spojrzenie na drogę przed nimi. Podobało mu się to, że wróciła nieśmiała Margie, chociaż nie potrafił wytłumaczyć tego w żaden sposób.

— To nie ja, to ludzie którzy zebrali od ciebie tym kamieniem po nogach — zaśmiał się, wyciągając z kieszeni telefon, aby sprawdzić godzinę. W niedzielę jego zmiana zaczynała się o trzeciej rano, dlatego chciał wrócić do domu o wczesnej godzinie, aby móc odespać jeszcze trochę czasu. — Ale nie przejmuj się, nikt nie chciał nic konkretnego. Tylko trochę ponarzekać — dodał po chwili, wzruszając lekko ramionami.

— Nie obchodzą mnie oni, niech sobie gadają — powiedziała cicho, czym po raz kolejny tego dnia szczerze zdziwiła chłopaka. Chociaż sam nie wiedział dlaczego. W końcu w ogóle jej nie znał, dlatego nie powinien przyczepiać jej żadnej łatki. — Nie ważne. Jeżeli chcesz już wracać do domu, to powiedz. Zadzwonię do dziewczyn i jakoś je stamtąd wyciągnę — Horan od razu pokręcił przecząco głową. Zakręcił w jedną z uliczek, postanawiając zabrać Margaret na coś do jedzenia. W końcu mieli porę obiadu, a on sam był naprawdę głodny. Ostatnimi czasy jadał dość mało i nieregularnie, co doprowadziło do spadku jego wagi.

— Skąd taki pomysł? Nie powiedziałem, że chcę wracać — powiedział, zatrzymując się na czerwonym świetle. Korzystając z okazji odwrócił głowę w kierunku ciemnowłosej i zmierzył ją uważnym spojrzeniem, oceniając mimowolnie jej ubiór. Miała na sobie obcisłe spodnie i luną koszulkę na ramiączkach, a na nią narzuconą cienką bluzę. — Planuję zabrać cię w jedno miejsce. Na pewno ci się spodoba.

         Margie pokiwała jedynie głową, po chwili z powrotem spuszczając wzrok na swoje trampki. Niall wsadził dłonie do kieszeni spodni i nie próbował po raz kolejny rozpocząć rozmowy. Mieli jeszcze przecież na nią czas, a nie chciał, aby była nieprzyjemna.


— Zajmij nam jakieś miejsce, zaraz do ciebie przyjdę — rzucił, podchodząc do niewielkiego stolika, znajdującego się w kącie pomieszczenia, zaraz przy oknach. Kątem oka zauważył jak dziewczyna podchodzi do miejsca w drugim końcu sali. Uśmiechnął się pod nosem, zdając sobie sprawę z tego, że niewiele brakowało jej do tego, w którym lubił siedzieć najbardziej.

         Wystrój restauracji był utrzymany w stonowanych odcieniach beżów i brązów. Jedynie jedna ściana - za ladą i sufit zostały pomalowane na biało. Pozostałe miały odcień palonej kawy, a na nich wiły się jasne, kwiatowe wzory. W całym pomieszczeniu wisiało kilka obrazów i luster, a na parapetach i stolikach z ciemnego drewna, przyozdobionych również białymi serwetkami, stały niewielkie doniczki z kolorowymi kwiatami. Wydawało mu się, że są to storczyki, jednak nie miał pewności. Zupełnie nie znał się na kwiatach.

         Chwycił dwie, pojedyncze, zalaminowane kartki i przysiadł się do niej, od razu oddając jej jedną. Dziewczyna posłała mu lekki uśmiech, by następnie związać włosy w kucyka i zająć się kartą dań. Blondyn położył swoją na przeciwko siebie, doskonale wiedząc co chce zamówić. Zaczął się za to przyglądać Margaret, która wydawała mu się niezwykle fascynująca, kiedy marszczyła nos zastanawiając się pewnie nad tym, na co ma ochotę.

         Zupełnie nie wpisywała się w typ dziewczyn, które dotąd go interesowały. Przede wszystkim wolał takie z jaśniejszymi włosami. Jednak musiał to być zupełnie naturalny blond, a nie taki jak u Kendall - z rozjaśnianymi pasmami. Strój Maggie również nie odzwierciedlał sposobu ubierania się, na jaki zazwyczaj zwracał uwagę. Podobały mu się niezbyt krótkie spódniczki i szpilki, a Margie widział w nich tylko raz, zupełnie spanikowaną i starającą się zapanować nad przyjaciółkami. Nie wyglądała seksownie. Kojarzyła mu się raczej w tamtym momencie ze swojego rodzaju, dość śmiesznym bałaganem.

— Gapisz się — zamrugał szybko, wyrwany z zamyślenia przez cichy głos swojej towarzyszki. Popatrzył na nią znowu, zauważając że ona również skupia na nim swój wzrok. Uśmiechnął się do niej lekko, podpierając brodę na dłoniach. — O czym przed chwilą myślałeś? — zapytała, odkładając kartkę na bok. Przechyliła lekko głowę, przez co kucyk zsunął jej się po prawym ramieniu.

— O tym jak wparowałaś z koleżankami do klubu, w którym pracuję — uśmiechnął się pod nosem, zadowolony z tego, że udało mu się doprowadzić do kolejnych rumieńców na twarzy dziewczyny. Odwróciła wzrok, wyglądając za szybę. — Ej, nie przejmuj się, wyglądałaś naprawdę uroczo, kiedy zupełnie nie wiedziałaś co ze sobą zrobić — zaśmiał się, zerkając kątem oka na kelnerkę, która przyszła po ich zamówienie. — Dwa razy naleśniki z serem i kompot malinowy — rzucił, nie pytając Margaret o zdanie. Nie zaprotestowała jednak. — Wisisz mi przysługę, zdajesz sobie z tego sprawę? Będę musiał odrobić te dwie godziny — uniósł wysoko brew. Ciemnowłosa przewróciła oczami, w dalszym ciągu przyglądając się temu, co działo się za oknem.

— Mogłam się tego spodziewać. Po cichu liczyłam jednak na to, że geje są milsi dla dziewczyn — zdublowała jego ruch, również unosząc jedną brew. Niall uśmiechnął się pod nosem. — Co chcesz w zamian za pomoc mi w dostarczeniu mojej przyjaciółki w jednym kawałku do domu?

— Jeszcze nie wiem, ale obiecuję że dowiesz się w najbliższym czasie — odparł po chwili zastanowienia. Musiał dobrze przemyśleć sprawę. W końcu miał jedyną i niepowtarzalną okazję do zbliżenia się do dziewczyny, która nie rzuciła się na niego jak na kawałek mięsa przy pierwszym spotkaniu. Przynajmniej nie świadomie i nie w taki sposób, który go odrzucał.


         Obiad zjedli w milczeniu. Niall nie miał już pomysłu jak mógłby rozpocząć rozmowę, a i Margie nie wyglądała na zbyt rozmowną. Zastanawiał się czy to przez to, że wspomniał o przysłudze za pomoc. Nie chciał jednak w to wierzyć. Dziewczyna nie wyglądała na taką, która mogła by się obrazić za coś podobnego. Wręcz przeciwnie. Jej mina wskazywała na to, że była zupełnie przygotowana na takie zagranie z jego strony. Poza tym nie trudno było się domyślić, że żartował. W końcu cały czas uśmiechał się, kiedy o tym do niej mówił.

         Kilka razy podczas posiłku przyglądał jej się badawczym wzrokiem. Nie chciał, żeby była na niego obrażona. Mimo wszystko zaintrygowała go swoją, dość tajemniczą osobą i miał nadzieję, że uda mu się do niej w jakiś sposób zbliżyć. Może nawet liczył po cichu na coś więcej. Może gdzieś w głębi ducha czuł, że to właśnie po nią przyjechał do Cork? Bardzo by się z tego ucieszył. Miał już serdecznie dość bezskutecznych poszukiwań, które nie raz psuły mu doszczętnie nastrój. Nie pozostawało mu niestety nic innego, jak oczekiwanie na to, co zdarzy się z czasem i jak pokieruje nim los.


         Po wyjściu z restauracji od razu skierowali się do mieszkania, które dzielił z Anabeth. W czasie, który spędzili w ciepłym i przyjemnym pomieszczeniu, na zewnątrz rozpętał się nieprzyjemny, silny wiatr. Dziewczyna skrzywiła się,  kiedy jej włosy uderzyły ją prosto w twarz. Niechętnie zebrała je w kucyk i związała frotką, która do tego momentu spoczywała na jej nadgarstku i od razu naciągnęła na głowę kaptur. Niall zaśmiał się cicho, widząc zachowanie swojej towarzyszki, czym od razu spowodował jej morderczy wzrok, skierowany prosto na jego skromną osobę. Uniósł ręce w geście obronnym, jednak uśmiech cały czas gościł na jego twarzy. Dziewczyna wymamrotała pod nosem kilka, tylko sobie zrozumianych słów, ponownie ruszając przed siebie. Horan przygryzł przez chwilę wargę, patrząc na plecy Margaret, a po chwili zastanowienia dogonił ją bez najmniejszego problemu, chociaż swoim szybkim krokiem ewidentnie starała się mu to utrudnić.

— Nie bocz się, przecież nic nie zrobiłem — zaśmiał się, obejmując ją ramieniem. Nic nie powiedział, ale i nie przestał się uśmiechać, kiedy odsunęła się od niego jak oparzona. Pospieszył się i miał tylko nadzieję, że uda mu się to szybko odkręcił. Nie zamierzał się jednak zbyt szybko zrażać swoją małą porażką. — Pewnie nie wiesz, czy te dwie furiatki są jeszcze w domu — powiedział szybko, nie chcąc dopuścić do nieprzyjemnej i niezręcznej ciszy, jaka się szykowała. Dziewczyna pokręciła energicznie głową.

 — Ale wiem, że już na pewno przestały się kłócić. Kendall i Anabeth nie raz już przez to przechodziły i z doświadczenia wiem, że takie wymachiwanie rękami szybko im się nudzi. Uwierz mi, że gorzej by było gdyby przechodziły przez niemą bitwę na spojrzenia — zaśmiała się cicho, a na jej twarzy pojawił się szeroki uśmiech na samo wspomnienie o najlepszych przyjaciółkach. — A jak to jest z twoimi przyjaciółmi, mają jakieś dziwne przyzwyczajenia i zwyczaje? — zapytała go nieoczekiwanie. Popatrzył na nią zdziwiony. Nie podejrzewał, że będzie chciała prowadzić z nim dłuższą rozmowę. W końcu cały czas to tylko on zadawał pytania. Szybko jednak zreflektował się, a na jego twarz powrócił szeroki uśmiech.

— Owszem — skinął lekko, wyciągając na chwilę dłoń z kieszeni, żeby nacisnąć przycisk i zatrzymał się, czekając na to aż światło zmieni kolor z powrotem na zielone. — Moja najlepsza przyjaciółka chodzi na długie spacery w największe ulewy. Zakłada na siebie foliowy płaszcz i łazi w te i z powrotem po dzielnicy, wmawiając wszystkim, że "się oczyszcza" — chłopak zrobił palcami cudzysłów w powietrzu, przerywając na chwilę swoją wypowiedź, kiedy przeszkodził mu śmiech, którego nie był w stanie powstrzymać, widząc przed oczami Jo, walczącą z folią za każdym razem, gdy wieje mocniejszy wiatr. Wziął głęboki oddech, chcąc nad sobą zapanować i kontynuował po chwili. — A prawda jest taka, że tylko wtedy może pobyć sama i nie znosić swojego młodszego rodzeństwa - ruszył ponownie w kierunku mieszkania, kiedy pozwoliła im na to sygnalizacja świetlna. Margaret uśmiechnęła się lekko, patrząc przed siebie.

— Twoja przyjaciółka mieszka w Cork? Jeżeli nie chcesz, nie musisz odpowiadać. Nie chcę być natarczywa czy coś, po prostu jestem ciekawa — wymamrotała szybko, kiedy tylko dotarło do niej, że jej towarzysz może uznać ją za nazbyt ciekawską. Dopiero co go poznawała i nie chciała go do siebie zrazić. Tak przynajmniej chciał myśleć Niall. Otworzył wejście na klatkę schodową za pomocą kodu i przepuścił ją w drzwiach jako pierwszą. Poczekał aż wejście się zablokuje i zaczął wchodzić po schodach, doganiając po chwili ciemnowłosą.

— Nie mieszka tutaj. Jest z Londynu i prawdę mówiąc ja również stamtąd przyjechałem do Irlandii — powiedział szybko, wymijając jedną ze starszych sąsiadek, która schodziła powoli ze swoim psem na rękach. Kobieta nigdy nie pałała do niego zbytnią sympatią pomimo tego, że on starał się być dla niej zawsze uprzejmy. Szybko jednak zrezygnował wiedząc, że jego dobre chęci w tym przypadku były niewystarczające. — Zostawiłem tam wszystkich znajomych, a tutaj praktycznie nie mam czasu, żeby poznać kogoś nowego. Cały swój czas poświęcam na pracę, a kiedy już jestem w domu i mam chwilę dla siebie odsypiam nocne zmiany — wzruszył lekko ramionami, wchodząc do wnętrza mieszkania. Zdjął z siebie bluzę i buty, odkładając wszystko na miejsce. Anabeth poprosiła go, żeby starał się raczej utrzymywać porządek, przynajmniej w korytarzu, kuchni i w salonie. A jemu to nie przeszkadzało; sam nie lubił mieszkać w bałaganie.

— To dość przykre — stwierdziła dziewczyna, zerkając na niego przez ramię. — Ja na twoim miejscu wolałabym zostać w Londynie, nie wytrzymałabym bez Kendall i Any — położyła dłoń na klamce od drzwi swojej współlokatorki. Nie weszła jednak do środka od razu. Odwróciła się do niego przodem i zmierzyła go badawczym spojrzeniem. Niall napiął mięśnie, kiedy dotarło do niego, że nie miał na to przygotowanej żadnej, sensownej wymówki.

— Chciałem się odciąć się od rodziców — odpowiedział dopiero po chwili zastanowienia, co nie tak bardzo mijało się z prawdą. Podświadomie chciał w końcu zaznać życia na własną rękę bez znajomości rodziców, które mogły w każdej chwili wyciągnąć go z kłopotów. Był dorosły i chciał przekonać się, jak to jest naprawdę. Odchrząknął, wycierając spocone dłonie o nogawki spodni. — Idź do nich, sprawdź czy się nie pozabijały. Do następnego zobaczenia — rzucił z szerokim uśmiechem i nie mogąc się powstrzymać, puścił dziewczynie oczko, po czym zniknął za drzwiami swojej sypialni, pozbawiając się w ten sposób możliwości zobaczenia jak Margie unosi nieznacznie kąciki ust i rumieni się uroczo. Ona również nie mogła doczekać się ich następnego spotkania.


         Kolejny tydzień Nialla nie różnił się od poprzednich zupełnie niczym. Wstawał w środku nocy, ubierał się w swoje ubrania robocze i niechętnie szedł do pracy, gdzie przesiadywał do samego rana, złorzecząc na wszystkich, którzy postanowili korzystać w pełni ze swojego życia i bawili sie przy litrach alkoholu. Zazdrościł im. Większość z klientów baru była w jego wieku, co tylko bardziej działało mu na nerwy. Zaciskał jednak z całej siły szczęki i wyładowując się poprzez wycieranie szklanek, starał ich zignorować.

         Jedyną nowością było to, że podczas dostawy towaru właścicielka postanowiła pojawić się w swoim lokalu. Nigdy wcześniej tego nie robiła. Zawsze kazała sporządzać sobie kopię listy tego, czego zaczyna im brakować i jedynie składała podpisy. Tym razem natomiast, trzymając ręce skrzyżowane na klatce piersiowej, uważnie przyglądała się wszystkiemu, co robią i czy przypadkiem żaden z nich się nie ociąga.

         Horan musiał przyznać, że jego pracodawczyni była naprawdę piękną kobietą. Miała długie, blond włosy, które zawsze upinała w wysokiego koka, albo kucyka. Prawdopodobnie nigdy nie było mu dane zobaczyć jej w luźnych fryzurach. Na nosie nosiła okulary z oprawkami, przypominającymi mu kocie oczy. Długie nogi eksponowała za pomocą wysokich szpilek i mocno obcisłych spodni. Dekolty natomiast uwydatniały jej średnich rozmiarów piersi. Skłamałby, gdyby powiedział, że nie jest w jego typie. Była i to bardzo, ale miała jedną, zasadniczą wadę - Niall nie lubił kobiet starszych od siebie. Wolał przynajmniej o kilka lat młodsze.


ZABÓJCA POWRACA

Wszyscy mieszkańcy Cork zapewne pamiętają, co działo się w mieście zaledwie dwa lata temu. Mowa tu o serii dość brutalnych zabójstw, z którymi policja nie mogła poradzić sobie przez bardzo długi czas. Nie raz zastanawialiśmy się, ile czasu potrzebują stróżowie prawa, aby połączyć kilka faktów z poszlakami i złapać mordercę, który zbierał swoje żniwa praktycznie każdego tygodnia, przez kolejne siedem miesięcy. Nie da się zapomnieć i wybaczyć licznych obław miasta oraz bezpodstawnych przeszukiwań samochodów, które niejednokrotnie można było posądzić o naruszanie praw obywatelskich. Dopiero przypadek sprawił, że przypadkowi policjanci, patrolujący ulice nocą, usłyszeli krzyk niedoszłej - na całe szczęście - ofiary i uratowali ją w ostatnim momencie, łapiąc przy tym przestępcę.
Jak się jednak okazuje, nie po raz pierwszy, policjanci popełnili błąd. Mona (19 l.), podejrzewana o dokonanie morderstw jest prawdopodobnie niewinna lub nie działała sama. W sobotę, 27 maja bieżącego roku, przechodzeń zauważył nieruszającą się kobietę w okolicach Katedry Świętego Findbara. Zaalarmowany tym postanowił podejść do niej i udzielić pomocy. Niestety, zastał tylko zmasakrowane ciało.

Zwykłe morderstwo, porachunki miejscowych gangów ulicznych czy element brutalnego rytuału?

Z pewnych źródeł - prosto od jednego z moich informatorów - wiem, że policja podejrzewa, że w Cork od jakiegoś czasu działa sekta, zabijająca młode kobiety w celach starożytnego rytuału. Na początku sama nie chciałam w to wierzyć, jednak z każdym kolejnym argumentem coraz bardziej przekonywałam się do tej teorii. Przeważył ten ostatni - dotyczący wyglądu i miejsc morderstw. Co prawda kolor włosów był zupełnie przypadkowy, jednak ogólny wygląd - postura, wzrost, waga, wiek, sposób ubierania się - były niemalże identyczne.
Co prawda nie dowiedziałam się jeszcze niczego o pikantnych szczegółach, jednak nieustannie nad tym pracuję. Zapewniam was, że na pewno w niedługim czasie uda mi się poznać chociaż część z nich. Obiecuję, że już w przyszłym tygodniu dostarczę wam chociaż odrobinę plotek i insynuacji na ten temat.
Chciałabym jednak ostrzec was wszystkie. W końcu żadna z nas nie wie, czy przypadkiem nie jest następna na liście seryjnego mordercy - szaleńca. Pamiętajmy, że niebezpieczeństwo czyha za każdym zakrętem!
Do zobaczenia w przyszłym tygodniu,
Legion.


♣ 

Przepraszam za lekki poślizg, wyjątkowo niespowodowany moim lenistwem.
Coś się chyba zaczyna dziać, ale nie obiecuję ;)
It's 2017, Directioners.
Do następnego,
Jesica xx
#GWTfanfic
@imnightmarexx

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz